Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

DIVADLO COMMEDIA POPRAD NA DRUHEJ STRANE SVETA Vytlačiť
 

kanada.jpg

Do Vancouveru, medzi rodákov aj spod Tatier, priniesli divadelníci kúsok domoviny. Hru Kapustnica a príbeh Pastier. Na fotke herec Vlado Benko odovzdáva propagačné materiály Mesta Poprad Marike Kovalčíkovej, riaditeľke City of nations society, Vancouver.

V sobotu  28. 9 a nedeľu 29.9 odohralo divadlo v ďalekej Kanade veselohru o dvoch starcoch a veľmi sympatickom ufónikovi KAPUSTNICA, v ktorej účinkovali Vlado Benko, Dušan Kubaň, Michal Novák. KAPUSTNICA sa hrá už 11 rokov a mala viac ako 125 repríz. Nechýbala ani monodráma PASTIER  o chlapovi, ktorému robia spoločnosť pes, kravy a diváci. Premiéra tejto hry sa konala v roku 2008 a doteraz sa odohralo vyše 50 repríz.

Divadlo COMMEDIA sa od roku 1968 skrz javisko prihovára ľuďom svojou hravosťou, ľudovou poetikou, svojským humorom. Svojou nevtieravou formou vie divákovi predložiť závažné otázky a problémy, vie na ne odpovedať a nenásilne ukázať svoj pohľad na svet, na život, na človeka.Prioritou v súbore je dramaturgia a výborná herecká zložka. Členovia súboru majú nemalé skúsenosti s hereckou tvorbou a ich spontánnosť a entuziazmus dokážu divákom pripraviť nevšedné umelecké zážitky. Hľadačstvo dramaturga a režiséra súboru, Vlada Benka, sa pretavilo na skutočnosť, že súbor pripravil aj niekoľko celoslovenských premiér a aj keď v repertoári prevláda komediálny žáner, rád zaradí do svojho plánu aj drámu alebo tragikomédiu. V roku 2018 oslávilo divadlo už 50 rokov.


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka