Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

POPRADSKÁ HUDOBNÁ JESEŇ 2019Vytlačiť
 

69776179_2442225109330064_4340303879854882816_n.jpgLeto je už za nami a prichádza jesenné obdobie, počas ktorého mesto Poprad každoročne pripravuje          a realizuje festival – Popradskej hudobnej jesene. V tomto roku je to už 37. ročník, čo svedčí o tradícii          a pevnom základe tohto festivalu v našom meste. Pre priaznivcov tejto hudby má mesto pripravený          rad koncertných vystúpení.

 

 

 

A3_MOF_plagat_TLAC_POPRAD-page-001.jpg

Konkatedrála Sedembolestnej Panny Márie v Poprade

1.10 2019, 16:45 hod.

INES SHÜTTENGRUBER / RAKÚSKO / ORGANOVÝ RECITÁL

Koncert je súčasťou 49. ročníka Medzinárodného organového festivalu IVANA SOKOLA
Ines Schüttengruber je medzinárodne činná ako organistka, klaviristka a korepetítorka. Študovala vo Viedni (organ – Peter Planyavsky, klavír – Peter Barcaba a Eugenie Russo, čembalo – Wolfgang Glüxam, absolvovala s vyznamenaním) a v Amsterdame (Organ – Jacques van Oortmerssen, klavír – Marcel Baudet, čembalo – Menno van Delft). Získala množstvo štipendií, medzi inými Bösendorfer-Stipendium a štipendium od nadácie Alban Berg. V roku 2017 obdržala cenu Anerkennungspreis od spolkovej krajiny Dolné Rakúsko. Bola účastná majstrovských kurzov s Martinom Haselböckom, Haraldom Vogelom a Zigsmondom Szathmárym. Momentálne vyučuje organ a klavír na Universität für Musik vo Viedni a je umeleckou vedúcou letného hudobného festivalu v Stift Melk. Ines vystupovala na koncertoch v Rakúsku a zahraničí ako sólistka, s ansámblami a aj ako korepetítorka (duo s umeleckým pískačom Nikolausom Habjanom, duo saxofón a organ s Josefom Schultnerom, klavírne trio Tryosphere s Maria Salamon a Stefan Teufert, klavírne duo s Elke Eckerstorfer).
Vstupné : 4 € / 2 €

 

 

MUSICA NOBILIS 2019 A3_02-1-page-001.jpgKostol sv. Egídia v Poprade

9.10 2019, 16:45 hod.

THESAURUS MUSICUM HISTORICKÁ HUDBA NA DOBOVÝCH NÁSTROJOCH

Koncert je súčasťou XXIV. ročníka Medzinárodného festivalu MUSICA NOBILIS
Súbor sa predstaví koncertom renesančnej a barokovej hudby na dobových nástrojoch, ktorá je príťažlivá a zaujímavá pre divákov. Mgr. Michal Hottmar, PhD. – lutna je členom Európskeho lutnového orchestra, s ktorým účinkoval v Taliansku, v Holandsku a v Nemecku. Ako hráč bassa continua spolupracuje s Hilaris Chamber Orchestra a je členom anglickej, americkej, talianskej a českej lutnovej spoločnosti. Ďalšou členkou súboru je Bc. Kamila Skladaná, Dis. art, ktorá študovala hru na priečnej flaute na konzervatóriu v Košiciach a momentálne je študentkou Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša v Prešove, kde študuje spev. Barokové violončelo a violu da gamba predstaví Alexander Botoš, ktorý študuje odbor Terie a provozovací praxe staré hudby na Masarykovej univerzite v Brne a hru na violončele na Konzervatóriu J.L. Bellu v Banskej Bystrici. Zároveň pôsobil ako koncertný majster violončelovej skupiny Národného mládežníckeho orchestra.

 

 

Tereza_aaa.jpgDivadelná sála Domu kultúry v Poprade

17.10.2019  18:00 hod.

TEREZA A JEJ HOSTIA

Koncert je ukážkou činorodej umeleckej práce Terezy Novotnej s deťmi zo ZUŠ na ul. Štefánikovej v Poprade. Na koncerte vystúpi husľový orchester Tereza a jej deti, ktorý je zložený z jej súčasných i bývalých žiakov. Spoluúčinkujú: Lucia Lovášová - husle, Laco Ďateľ – klavír, Róbert Hruška - čembalo, Peter Čapó - organ. 
Vstupné : 2 €

 

for_you_A3_c-page-001.jpg

Divadelná sála Domu kultúry v Poprade

23.10.2019  18:00 hod.

FOR YOU ACAPELLA  VOCAL GROUP

Piati mladí ľudia, ktorí sa rozhodli spojiť svoje hlasy a bez použitia hudobných nástrojov interpretujú rôzne svetové aj domáce hity v tzv. a capella štýle. V zložení - soprán, alt, tenor, bas a beat box neustále tvoria a pracujú na nových verziách skladieb, ako aj na skladbách autorských, ktoré spievajú na koncertoch a akciách rôzneho typu a zamerania. Samostatné koncerty, festivaly, firemné akcie, súkromné párty, svadby, večierky...to všetko sú podujatia, kde sa objavujú už zopár rokov a všetko nasvedčuje tomu, že naozaj milujú to, čo robia. V spolupráci so Simou Martausovou vznikla skladba s názvom Nenahraditeľná. V decembri 2018 skupina vydala album s názvom Seasons a začiatkom mája 2019 vydali vlastnú skladbu Tieň.
Vstupné : 6 € / 3 €

 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka