Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Zmeny v mestskej polícii – cieľom je zvýšiť bezpečnosť v uliciachVytlačiť
 

20190109_080137_HDR-01.jpeg

 

Od začiatku tohto roka dochádza k zmene v organizácii práce Mestskej polície Poprad. Cieľom zmien je zvýšiť bezpečnosť v uliciach, priblížiť službu mestskej polície čo najviac k občanom,  iniciovať  ochotu verejnosti podieľať sa na zabezpečení verejného poriadku a prehlbovať dôveru obyvateľov mesta voči mestskej polícií.

Zmeny v organizácii práce inicioval primátor Anton Danko: “ Nie som spokojný s prácou mestskej polície za posledné 4 roky a myslím si, že ani ľudia neboli veľmi spokojní. Od mestských policajtov budem vyžadovať, aby boli dôslední, prísni a aby nezneužívali svoje postavenie. V mestskej časti Matejovce sme už zaviedli službu do 22. hodiny, čo zlepšilo bezpečnostnú situáciu. Zámerom je zaviesť tam nepretržitú 24 hodinovú službu a vytvorenie integrovanej policajnej stanice na Staničnej ulici. Na to však budeme potrebovať prijať do pracovného pomeru minimálne 4 nových členov mestskej polície,“ dodal primátor mesta.

Jedným z pripravovaných kľúčových opatrení bude postupný návrat policajtov k intenzívnejšej obchôdzkovej službe. Vykonávať ju budú skúsení policajti pešou formou i formou cyklistických hliadok. „Podstatou tejto už pomaly zabudnutej formy policajnej činnosti je samostatná činnosť konkrétneho policajta v územnej mestskej časti – okrsku.  Fyzická prítomnosť policajtov v uliciach nielenže zvyšuje pocit bezpečia občanov, ale zároveň odrádza potenciálnych páchateľov od páchania akejkoľvek protispoločenskej činnosti,“ uviedol náčelník mestskej polície Marián Gardoš. Každý okrsok bude mať určeného policajta s územnou zodpovednosťou. Mesto bude rozdelené na 5 okrskov: centrum, Západ+Juh III, Juh+Kvetnica, Matejovce, Spišská Sobota+Stráže+Veľká. Občania si budú môcť nájsť informácie o svojom  „okrskárovi“ na webovej stránke mestskej polície s uvedeným  telefonickým kontaktom, na ktorom ho budú môcť v čase jeho pracovnej doby kontaktovať. Naďalej ostáva v platnosti aj tiesňové číslo mestskej polície 159.

Cieľom samosprávy je vybudovanie mestskej polície, ktorá bude moderná a efektívna vo vzťahu k vynaloženým finančný prostriedkom. V pláne je aj modernizácie techniky, výstroje a výzbroje mestských policajtov.

 

 

 
 
 
 

 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka