Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Príhovor primátora mesta Poprad Ing.Antona DankaVytlačiť
 

Príhovor primátora mesta Poprad Ing. Antona Danka prednesený na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľtsva mesta Poprad v piatok 30.novemra 2018.

photo-33.JPG

"Vážený pán predseda Národnej rady SR, vážený pán poslanec NR SR, vážený pán primátor, vážené mestské zastupiteľstvo, vzácni hostia, vážené dámy, vážení páni.  

V histórii stáročného mesta neznamenajú 4 roky takmer nič. Iba malý nádych na pulze času plynúceho dejinami. Pre nás, súčasníkov, sú 4 roky časťou nášho života, ktorá sa nás bytostne dotýka. Za 4 roky batoľa vyrastie v predškoláka, stredoškolák začne i ukončí štúdium, tínedžer sa stane dospelým človekom. Položme si otázku, či sa dá za 4 roky niečo zmeniť v živote mesta tak, aby sa ovplyvnil jeho ďalší vývoj. Samozrejme, v tom pozitívnom slova zmysle.Ak by som tomu neveril, tak by som tu dnes pred vami nestál!

Pred 3 týždňami vrcholila volebná kampaň. Bol to boj, občas s falošnými tónmi, ale
všetci sme ho dobojovali so cťou. Nuž a aký je výsledok ? Šiesti  kandidáti na post primátora sme sa dnes ocitli na jednej lodi. Jeden na poste primátora, druhý viceprimátora, ďalší štyria  ako poslanci. Súťaž medzi nami skončila a nemyslím si, že niekto z nás je víťazom alebo porazeným. Voliči nás iba prerozdelili do jednotlivých funkcií. Každý z nás však bude niesť svoj diel zodpovednosti voči nášmu mestu. Verejnosť nás bude všetkých sledovať a hodnotiť. Každý bude mať možnosť ukázať, či mu išlo len o funkciu, alebo to s pomocou a službou Popradu myslel naozaj vážne. A hlavne úprimne. Všetci dostanú príležitosť poskytnúť dobré nápady a idey s možnosťou podielu na ich realizácii. Najbližšie štyri roky ukážu, či nám všetkým ide o Poprad, alebo niekto radšej uprednostní deštrukciu. Ja verím, že spoločnými silami, za pomoci našich občanov, posunieme naše mesto o hodný krok dopredu a opäť sa dostaneme medzi najlepších.

Dámy a páni ! Chcem poďakovať primátorovi mesta Jozefovi Švagerkovi a poslancom mestského zastupiteľstva za predchádzajúce štyri roky ich práce. Neboli jednoduché a napriek tomu sa podarilo urobiť veľa dobrého. Popradčania však zahlasovali za zmenu.
Keď som stál pred rozhodnutím ísť opäť kandidovať, uvedomoval som si, že vrátiť sa po štyroch rokoch je oveľa náročnejšie, ako získať dôveru od voličov prvýkrát. Aj preto som prijal výsledky komunálnych volieb s hlbokou pokorou. Chcem na tomto mieste poďakovať všetkým občanom, ktorí mi vyslovili svoju dôveru. S o to väčšou zodpovednosťou sa ujímam mandátu primátora mesta Poprad už po štvrtýkrát. Stojím tu pred vami poučený z niektorých chýb z minulosti, skúsenejší, plný novej energie a odhodlaný pretaviť svoje schopnosti do rozvoja nášho mesta. So všetkými doterajšími skúsenosťami a srdcom Popradčana urobím všetko preto, aby bol Poprad atraktívnym miestom pre život. Spolu s Vami, milí Popradčania ! Tak nám v tom Boh pomáhaj!"


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka